Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Kalvariškiai Kaziuko mugėje sužinojo apie kalvio amatą

P1140110Vilniškiai įsitikinę, kad Kaziuko mugė – tai tik Vilniaus šventė. Kaip Jūros šventė – tik Klaipėdos. Bet nepaisant sostinės gyventojų ambicijų, „kaziukai“ šurmuliuoja daugelyje miestų ir miestelių.
Žemaičių Kalvarijos vidurinėje mokykloje jau ne vienerius metus minima Šv. Kazimiero – Lietuvos globėjo – diena. Pernai mokykloje „kaziukas“ buvo skirtas liaudies šokiams ir dainoms, tad mokiniai miestelio kultūros centre prisistatė su iš anksto parengtomis programėlėmis. Po koncerto ten pat šurmuliavo mugė.
Šias metais, matyt, dėl sunkmečio kultūros centras nebegalėjo už dyką leisti naudotis savo patalpomis, tad mokiniai nusprendė „kaziuką“ švęsti savo mokykloje. Kaip vėliau teigė šventės dalyviai, po savo stogu buvo netgi smagiau.
Šiemet mokyklos „kaziukas“ buvo skirtas sportui. Tuoj po pamokų visi skubėjo į sporto salę, kur klasių atstovai varžėsi įvairiose rungtyse.
Kol vieni sportavo, kiti į vestibiulį sunešė stalus, kuriuos bemat savo gaminiais – rankdarbiais ir kulinariniais skanėstais – apkrovė prekiautojai. Parduoti savo dirbinių atsinešė net keli miestelio žmonės. Aštuntokai ir dešimtokai technologijų kabinete bei aktų salėje atidarė kavines, kuriose galima buvo paskanauti nekasdieniškų karštų patiekalų.
Kadangi Lietuvoje šv. Kazimieras laikomas dar ir amatininkų globėju, specialiai šiai šventei į mokyklą iš Tirkšlių (Mažeikių r.) atvyko kalvis Virgilijus Mikuckis. Jie ne tik atsivežė parodyti kalvystės dirbinių, bet ir visą mobilios kalvės įrangą. Kieme bemat atsirado nedidelis priekalas, krosnelėje suliepsnojo anglys. Gausiu būriu jį apspitusiems mokiniams kalvis parodė visą procesą, kaip iš paprasto metalo virbo nukalama vinis ar koks įrankis, išlenkiama pasaga. Vaikinai galėjo ne tik stebėti, kaip lengvai meistro rankoms paklusta geležis, bet ir patys išmėginti kalvystės amatą.

Ilona Jasaitienė