Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

„Vaisių ir daržovių mitingas“

IMGP3150Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos vidurinė mokykla nuo 2011 m. rugsėjo mėnesio dalyvauja Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų bei „Maisto bankas“ organizuojamame projekte ,,Sveikatiada“. Tad ilgai nelaukdami spalio 23 d. surengėme nuotaikingą ,,Vaisių ir daržovių „mitingą“, kurio tikslas — formuoti teisingą nuostatą į kasdienę šviežių vaisių ir daržovių vartojimo naudą bei vitaminų ir mineralų svarbą organizmui. Renginio šūkis — „Vaisiai ir daržovės — mūsų sveikatos gerovei!”
Prieš „mitingą” 1 - 4 klasių moksleiviai gavo užduotis, kurias turėjo pristatyti per renginį. Jį pradėjau prasmingu eilėraščiu apie rudens teikiamas gėrybes, paraginau visus ištisus metus draugauti su vaisiais ir daržovėmis, nes sveikata — tai išmintingųjų honoraras.
Į renginį buvo atvykusi viešnia iš Plungės visuomenės sveikatos biuro, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė D. Zablockienė.

Pradinių klasių mokiniai kartu su klasės auklėtojomis paruošė labai įdomius, išradingus ir linksmus pasirodymus. Žemaičių Kalvarijos technologijų mokytojai kartu su savo pagalbininkais pagamino sveikos mitybos piramidę, kurią pristatė per renginį. Darbas nenuėjo veltui, nes vaikai galėjo ją pamatyti, apžiūrėti, įvertinti ir pasigrožėti. Už pagalbą nuoširdžiai dėkoju mokytojams G.Vanagienei ir A. Stankui.
Žinau, kad vaikai nemėgsta ilgai ramiai sėdėti, todėl jie minė mįsles, iš piešinuko atspėjo, koks tai vaisius ar daržovė, sprendė loginę užduotį  — dėliojo sveikos mitybos ir sveikatiados dėlionę,  pajudėjo estafetėje „Sodinu bulves“, o norintieji gauti dovanėlių turėjo duoti priesaiką, kad vaisiai ir daržovės tarnaus visų sveikatai.
Dvi savaites prieš renginį buvo paskelbti piešinių bei vaisių ir daržovių eksponatų parodos konkursai. Juose galėjo dalyvauti visa mokyklos bendruomenė. Vertinimo komisija išrinko gražiausius piešinius, linksmiausius iš daržovių ir vaisių pagamintus personažus. Visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai.
Klasės vaišinosi rėmėjų — „Kretingos maistas“ — padovanotais vaisiais: bananais, kriaušėmis, apelsinais, kiviais bei sultimis, o patys aktyviausieji prie padėkos raštų dar gavo  Plungės VSB dovanėlių — sveikos mitybos piramidės magnetukus. Be to, pradinių klasių mokiniams buvo vedamos pamokėlės apie sveiką mitybą, o per visas pertraukas vestibiulyje veikė „Obuolių bankas“. Tad visi norintieji galėjo pasivaišinti nemokamai. Ačiū rėmėjams, kad nebuvo abejingi šiam renginiui.

 

Inga Virketė,
mokyklos sveikatos priežiūros specialistė