Dažno mokytojo siekiamybė – plačiąja prasme raštingas, kultūriškai išprusęs mokinys, augantis kaip asmenybė. Kadangi menas turi galią auginti žmogų, mokytojas ieško įvairių galimybių suvesti mokinį su kūrėju.
Viena iš tokių galimybių – kovo 17 d. vykęs IVg klasės mokinių susitikimas su poete Jolanta Strikaitiene. Netradicinei literatūros pamokai buvo pasirinktas diskusijos formatas: rūpėjo išsiaiškinti, kūrėjui talentas – dovana ar problema. Trijų poezijos knygų, išleistų per paskutiniuosius dvejus metus, autorė atviravo į susitikimą vykusi kaip į šventę. Abiturientai taip pat laukė šios pažinties, o po to sakė, kad tai viena geriausių kada nors turėtų pamokų. Poetė J. Strikaitienė į susitikimą atsivežė ne tik savo knygas, bet ir pakeliui gimusį eilėraštį, skaitė ir kitus savo eilėraščius, pasakojo, kaip pabudo jos talentas, kas įkvepia kurti, – buvo akivaizdu, kaip mėgstamos veiklos suradimas, poetinis talentas įkvepia patį kūrėją pakilti virš kasdienybės, o skaitytoją taurina, praturtina ir augina.
Šiais mokslo metais (lapkričio 14 d.) IIIg ir IVg klasių mokiniai turėjo galimybę netradiciniu būdu pažinti skirtingų mokslo disciplinų ir šiuolaikinio meno idėjų bei metodų jungtis. Mokiniai dalyvavo Lietuvos kultūros tarybos finansuotame Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) edukacijos projekte „Bendramoksliai. Menininkai ir mokiniai“. Menininkė Brigita Kasperaitė dviejų pamokų trukmės užsiėmime „Augalų Orakulas“ demonstravo elektrostimuliacinį prietaisą, padedantį pajusti tarp augalų ir žmonių tvyrančią energiją, kvietė diskutuoti apie žmogaus ir gamtos ryšį. Šiuo projektu menininkė B. Kasperaitė kelia prielaidą, kad tiesioginė augalų energija galėtų padėti mums praturtinti save pačius, ir sako: „Svarstant apie Stokholmo universiteto mokslininkų tyrimus ir skaičiavimus, pagal kuriuos augalai nyksta daugiau kaip 1000 kartų greičiau nei buvo prognozuota, mane įkvėpė fiktyvus ateities scenarijus, kuriame augalai tampa itin reti. Galbūt tokie reti, kad jų skleidžiama energija tampa pačia brangiausia ir labiausiai vertinama energija iš visų; arba, kaip aš pati vadinu, dieviška energija.“
Amerikiečių tapytojas Rokvelas Kentas yra pasakęs: „Svarbiausias tikslas, kuriam gali tarnauti menas, yra padėti žmonėms geriau suprasti ir labiau mylėti gyvenimą.“ Menas stimuliuoja dvasinius išgyvenimus, ir jeigu menininkas savo kūryba teigia gyvenimo pilnatvę, neša šviesą, adresatas jos gali gauti apsčiai. Norisi tikėti, kad R. Kentas teisus.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laima Smulkienė