Šv. Kazimiero šventė yra kovo 4 d. Nuo seno tai vienintelė diena per Gavėnią, kai galima linksmintis. Daugelyje miestų ir miestelių tądien rengiamos Kaziuko mugės, kuriose prekiaujama amatininkų dirbiniais, verbomis. Dar seniau Lietuvoje kovo 4-oji buvo vadinama Kovarnių diena. Tai sena lietuvių šventė, skirta pavasariui pašlovinti.
Prieš savaitę miestelyje varę žiemą iš kiemo, penktadienį mokiniai vėl smaginosi pavasario belaukdami. Šokių mokytojos Sandros Jazdauskienės ir pradinių klasių mokytojos Almos Mikalauskienės sumanymu tarp klasių surengtos lietuvių liaudies dainų inscenizavimo varžytuvės „Kaziuko dainos“. Pradžioje buvo planuota, kad varžytis turėtų 6-12 klasių mokiniai, tačiau išgirdę apie konkursą, į jį pasiprašė ir penktokai.
Kultūros centro salė, kurioje vyko renginys, braškėjo nuo žiūrovų: buvo užsėstos ne tik visos kėdės, bet ir laiptai pasieniuose. Viena po kitos į sceną lipo klasės su savo paruoštomis dainomis ir nedideliais vaidinimais. Linksmai, šmaikščiai ir išradingai mokiniai atskleidė lietuviškų dainų turinį. Vertinimo komisijos nariams net galvos apsisuko nuo scenoje besikeičiančių vaizdų. Todėl visus iki vieno dalyvius įvertino įvairiomis nominacijomis: vienus – už artistiškumą, kitus – už estetinę išvaizdą, dar kitus – už linksmumą, už išradingumą, už originalumą ir pan.
Renginio pabaigoje visi pasveikino du mokyklos Kazius penktokus.
Po varžytuvių ten pat kultūros centre vyko Kaziuko mugė, kurioje mokiniai prekiavo savo rankdarbiais, iškeptais skanėstais. Kai kurios prekės buvo pigiau grybo, kitos gal ir brangokos. Tačiau prekyba vyko visai neblogai – neatrodė, kad Žemaičių Kalvarijoje būtų krizė. Ypač gerai sekėsi vienuoliktokėms, atidariusioms kioskelį-valgyklą. Kur nebus gerai, kai visą mugės šurmulį peršaukė ir išalkusius viliojo „gyva reklama“ – Indrė ir Giedrė.
Nuotraukos fotoalbume.