Pamokų laikas

1 - pamoka: 8:30 - 9:15 
2 - pamoka: 9:25 - 10:10 
3 - pamoka: 10:20 - 11:05 
4 - pamoka: 11:35 - 12:20
5 - pamoka: 12:30 - 13:15 
6 - pamoka: 13:20 - 14:05 
7 - pamoka: 14:10 - 14:55 
8 - pamoka: 15:00 - 15:45

Informacija

Nuorodos

Skaitliukai

Geografijos pamoka gamtoje

IMG 8496Gegužės 21 d. devintokai vyko į mokomąją-pažintinę ekskursiją po Žemaitijos nacionalinį parką – Platelių apylinkes bei jo lankytinas vietas.  Išvyką surengė geografijos mokytojas Bronius Kleinauskas.
Per geografijos pamokas devintokai mokėsi apie Platelių apylinkes, todėl šioje ekskursijoje turėjo viską pamatyti natūroje, taip pat susipažinti su turistų lankomomis vietomis. Pirmasis sustojimas buvo Plateliuose, kur mokiniai aplankė dvaro svirną bei arklides. Žemaitijos nacionalinio parko kultūros paveldo skyriaus vedėja Aldona Kuprelytė aprodė svirno ir arklidžių ekspozicijas, tarp kurių bene įspūdingiausia – Užgavėnių kaukių, papasakojo apie žemaitiškas tradicijas.

Į ekskursijos programą įėjo buvusioje Plokštinės raketinėje bazėje atidarytas Šaltojo karo muziejus. Gidė Ilona Urnikienė įdomiai pasakojo apie buvusį įslaptintą sovietinį karinį objektą, mokiniai turėjo galimybę pažvelgti į vieną iš keturių šachtų, kurioje 27 metrų gylyje tais laikais buvo kovinėje parengtyje įtaisyta termobranduolinė raketa.
Po to autobusas vėl pasuko link Platelių. Pakeliui stabtelėjo Beržoro kaime prie medinės bažnyčios ir senųjų kapinių. Mokytojas Bronius trumpai papasakojo kaimo istoriją, nuvedė mokinius prie žymaus žemaičių medžio drožėjo Stanislovo Riaubos kapo.
Toliau kelias vedė prie Platelių ežero. Pasidairę po apylinkes nuo apžvalgos aikštelės, mokiniai nužingsniavo naujai įrenginėjamu Šeirės gamtos taku. Deja, dėl vykdomų rekonstrukcijos darbų viso maršruto įveikti nepavyko, tad pirmyn ir atgal suvaikščiojo tik 4,5 kilometro.
Visą kelionės laiką dairydamiesi pro autobuso langus į matomus vaizdus ir objektus, mokiniai kartojo teorines žinias, atsakinėdami į mokytojo klausimus.